Lajme

Lista e Laureatëve dhe Mirënjohjeve

29/09/2014   Lista e Laureatëve:
Me PLAKETË TË MADHE nderohen:
  1. Familja Jashari
  2. Familja Tupeci - Valltare dhe Ins. (Post Mortum)
  3. Ansambli Popullor i RSH
  4. Xhemali Berisha - koreograf
  5. Nexhmije Pagarusha - kengetare
  6. Panajot Kanaqi - koreograf (PM)
  7. Fehmi Shaqiri - koreograf
  8. Haki Mulliqi - koreograf
  9. Besnik Grajcevci - Valltar
  10. Hylkije Sadiku - Valltare
  11. Izet Shala - Valltar
  12. Nazmi Demaj - Koreopetitor
  13. Naire Surroi - ish-drejtoreshe
  14. Sevime Gjinali - ish-drejtoreshe
  15. Skender Gjinali - ish-drejtor (PM)
  16. Fahri Beqiri - kompozitor
  17. Ismet Bogujevci - kengetar
  18. Riza Bytyqi - kengetar
  19. Sylejman Shala - valltar/koreograf (PM)
Me PLAKETË TË MESME nderohen:
  1. Valton Beqiri - ish-minister
  2. Shasivar Haxhijaj - keshilltar i ministrit
  3. Memli Krasniqi - minister
  4. Shpend Rudi - valltar
  5. Sami Gagica - valltar
  6. Suzana Drenica - valltare
  7. Bahrije Rexhepi - valltare
Me PLAKETË TË VOGËL nderohen:
  1. Sabit Jakupi - BVI-për kulturë
  2. Shkelzen Zhubi - valltar
  3. Arta Mulliqi - valltare
  4. Banush Berisha - valltar
  5. Elez Nikci - valltar
  6. Esma Asllani - valltare
  7. Flora Statovci - valltare
  8. Ibrahim Shyti - valltar
  9. Merita Rama - valltare
  10. Mustafe Avdiu - valltar
  11. Nexhat Sahitaj - valltar
  12. Sebahat Shaqiri - valltar
  13. Skender Shaqiri - valltar
  14. Shyhrete Qubreli - valltare
  15. Selvete Terstena - valltare
  16. Afrim Alshiqi - valltar
  17. Besim Jazegjiu - koreograf
  18. Agron Syla - instrumentist
  19. Besim Behrami - instrumentist
  20. Blerim Brahimi - instrumentist
  21. Lulzim Krasniqi - valltar
  22. Lutfi Binaku - valltar
  23. Bislim Isufi - valltar
  24. Fatmire Kajtazi - valltare
Lista e mirënjohjeve speciale:
  1. Agim Berisha - Donator
  2. Arsim Masurica - Donator
  3. Bashkim Berisha - Donator
  4. Bedri Sopa - Donator
  5. Skender Besholli - Donator
  6. Enver Tali - Donator
  7. Fadil Arifi - Donator
  8. Havqe Hasani - Donator
  9. Mehmet Bardhi - Organizator
  10. Mexhid Hoti - Donator
  11. RTK - Sponsor medial
  12. Selman Sadiku - Donator
  13. Rashit Zhinipotoku - Donator
  14. Sabri Klinaku - Donator
  15. Selim Pacolli - Donator
  16. Camp "Bondsteel" - Bashkepuntor
  17. FSK - Bashkepuntor
  18. Grand Hotel Prishtina - Bashkepuntor
  19. SHKA "B.Curri" - Bashkepuntor
  20. Ilir Shaqiri - Kengetar
Lista e mirënjohjeve:
  1. Shahindere Stafaj
  2. Agron Shala
  3. Dilaver Kryeziu
  4. Slavko Kvasnevski (Post Mortum)
  5. Sherifa Qosoviq (Post Mortum)
  6. Jordan Nikoliq
  7. Bashkim Loshi
  8. Drita Bogujevci
  9. Hadije Islami
  10. Hava Selimi (Post Mortum)
  11. Hazbije Kovaçi (Post Mortum)
  12. Ismet Beqiri
  13. Nexhmije Asllani
  14. Ramadan Ramadani
  15. Ramadan Ymeri
  16. Selvije Sollova
  17. Shukrije Brajshori
  18. Vjollca Bajçinovci
  19. Akil Koci
  20. Hashim Shala
  21. Behxhet Brajshori
  22. Liljana Çavolli
  23. Lirije Krasniqi
  24. Lutfi Haziri
  25. Skender Hyseni
  26. Mihrije Braha
  27. Naim Abazi
  28. Severin Kajtazi
  29. Sinan Vllasaliu
  30. Shpresa Gashi
  31. Shpresa Berisha
  32. Tahir Drenica (post mortum)
  33. Vinçenc Gjini
  34. Agron Bajrami
  35. Agron Muqolli
  36. Bekim Beslimi
  37. Bekim Krasniqi
  38. Besnik Berisha
  39. Burim Preniqi
  40. Elheme Matoshi
  41. Elvane Sadriu
  42. Fadil Dibrani
  43. Fadil Plashniku
  44. Fahri Cakmaku
  45. Fahri Jusufi
  46. Fatmir Bilalli
  47. Fatos Canolli
  48. Ferdije Perquku
  49. Flora Berisha
  50. Fuad Kurteshi
  51. Haki Murtezi
  52. Hana Bajraktari
  53. Haxhi Maqellara
  54. Ilir Cakolli
  55. Jetullah Beqiri
  56. Lulzim Cakmaku
  57. Musli Tahiri
  58. Naim Krasniqi
  59. Naser Susuri
  60. Nysret Morina
  61. Sebahate Krasniqi
  62. Selvije Uka
  63. Shqipe Zogjani
  64. Ylber Asllanaj
  65. Agim Maxhuni
  66. Violeta Ahmeti
  67. Violeta Preniqi
  68. Vlora Berisha
  69. Yll Ismajli
  70. Hysni Klinaku
  71. Milaim Govori
  72. Sanije Matoshi
  73. Shkurte Fejza
  74. Shyhrete Behluli
  75. Violete Kukaj
  76. Mirvete Haziri
  77. Berat Dobra
  78. Besim Haradinaj
  79. Bukurije Demaj
  80. Driton Selmanaj
  81. Florentina Lahu
  82. Ganimete Miftari
  83. Merita Rahmani
  84. Selvete Mustafa
  85. Ujhane Shala
  86. Xhevdet Ramadani
  87. Rexhep Munishi
  88. Fitim Bytyçi
  89. Mentor Krasniqi
  90. Ramadan Zeqiri
  91. Arben Tahiraj
  92. Minivere Borovci
  93. Fehmi Leka
  94. Burim Fazliu
  95. Zymrije Grajçevci
  96. Vahide Isufi
  97. Besim Zekthi
  98. Lili Cingu
  99. Rexhep Çeliku
  100. Shaqir Hoti
  101. Grupi Korona
  102. Grupi Dardanet
  103. Shefki Stublla
  104. Astrit Haraqia
  105. RTP
  106. KosovaFilm
Ansambli Kombëtar i këngëve dhe valleve - SHOTA 2014